בחירת שמות" (טוב שם משמן טוב" קהלת, ז', א')

אני בוחרת להתחיל את נושא בחירת שמות בסיפור חז"ל מספרים על רבי מאיר בעל הנס...
שהיה בודק בשמות כל מהלך שהיה הולך לבצע, הוא היה בקיא מאוד ברזי השמות. מסופר על מקרה שבו רבי מאיר וחבריו אספו כספים לפדיון שבויים. ראו חבריו את בעל האכסניה הקרובה כמי שהיה בעיניהם אדם ישר ואמין, שאלו את רבי מאיר אם כדאי להם להשאיר אצלו למשמרת את הכספים. רבי מאיר שאל אותם לשמו. והלה ענו לו "כידור". אמר להם רבי מאיר: "יש פסוק האומר: כי דור תהפוכות המה, בנים לא אמון בם" (דברים ל"ב). מתוך פסוק זה הבין רבי מאיר כי אין זה אדם שראוי לתת בו אמון. הלך הרב והטמין את הכסף ביער הסמוך. למחרת הלכו חבריו ודרשו את המעות מבעל האכסניה, אשר לא ידע במה מדובר. פנו לרבי מאיר ושאלו לכספים. ענה להם: "הרי אמרתי לכם, שאין מתעסקים אם אדם ששמו אין בו צליל טוב". כמובן, שאין להסיק מסיפור זה שכל שם שנמצא בתנ"ך  בהקשר שלילי או חיובי  אכן הופך את אותו האדם הנושא את השם לבעל אופי שלילי או חיובי.

 

בחירת שם מייצג הכרה עצמית בפנימיותינו ובסביבתנו..
הקריאה בשם של אדם, מעירה את פנימיותו ומאירה את הווייתו (זהו ההבדל בין קריאה סתמית למישהו לבין קריאה מכוונת בשמו של אדם כבר מבראשית - העולם נוצר כשקראו לדברים בשם. לא היה אור עד שאלוהים אמר אור. ולא היו יום ולילה עד שאלוהים קרא לאור יום ולחושך לילה. אלוהים אמר רקיע וקרא לו שמים, וליבשה הוא קרא ארץ  ולמקווה המים ימים - וכך הם נוצרו.
האדם, נוצר כשאלוהים אמר אדם, ובשליחות אלוהים האדם נתן שמות לחיות – וכל דבר שהוא נתן לו שם הפך לנפש חיה (!) וכך הוא קרא שמות לבהמה ולעוף השמים ולכל חיית השדה. כשנברא האדם הראשון נקרא אדם – שנברא מן האדמה. רק מלמעלה נפחו בו נשמת חיים.תפקידו של האדם הראשון היה להיות אחראי על כל בעלי החיים בגן עדן, ולתת להם שמות. "ויקרא האדם שמות לכל בהמה..." ( בראשית ב יט ) דהיינו, כל שם יבטא את עומק תכונתה של החיה.

בתורת הקבלה לכל אדם שנברא יש נשמה בעולם הזה ונשמה בעולם העליון,

כשהחיבור בין שתי הנשמות הוא דרך שמו של אותו אדם.לכן, על פי הזוהר הקדוש, כשנולד אדם צריכים להיות שלושה שותפים בשמו: אביו, אמו ואלוקים. כשאלוקים קובע את תאריך הלידה החלק השמימי ואביו ואמו את החלק הנרכש בעולם הזה שזה שמו ושם המשפחה. בבואנו לבחור את שם התינוק חשוב שנגלגל את השם על הלשון, שהצליל ישמע לנו נעים, שהמוסיקה הפנימית של השם תתנגן בהרמוניה על מיתרי הלב.
נתינת השם במקרא, משמעותה חשיפת המהות של בעל השם, דבר המסמל את השליטה על בעל השם   לשם האדם ישנה משמעות רבה ועמוקה ביהדות ובקבלה.שם האדם, תאריך הלידה מיקום ושעת הלידה מייצגים תוכנית אדריכלית מושלמת עבור האדם בנתיבי חייו. המזלות, הכוכבים, המספרים והאותיות יחד יוצרים את התוכנית האדריכלית של רוח ונפש האדם.

האדם הראשון בגן עדן נבחר להעניק שמות לבעלי חיים "...וְכֹל אֲשֶׁר יִקְרָא
לוֹ הָאָדָם נֶפֶשׁ חַיָּה הוּא שְׁמוֹ:" (בראשית ב', י"ט): כאשר האדם נתן שמות, הוא הפך להיות לאדון על סביבתו".

בחירת שם מייצג פוטנציאל הגלום בהווייתו...
ואת הסגולות והמידות הנעלות בהן בורך, כמו גם את התכונות החלשות והקשיים שעשויים להיות לו לרועץ.  שם פרטי הינו שם המייחד את הפרט בקרב משפחתו,לעומת שם משפחה  אותו חולקים כל בני המשפחה. שם פרטי ניתן לרוב לאדם על ידי הוריו, בסמוך למועד לידתו.האמונה גורסת כשההורים נותנים שם לילדם נכנסת בהם כעין רוח קודש נבואית. ההתעסקות בבחירת שמו של הרך הנולד הופכת לעיתים לחוויה מיסטית העטופה בהילה ייחודית. 


הנושא עניין אותך?
ניתן להירשם לסדנא מרתקת וייחודית על בחירת שמות ואותיות, על פי תורת האסטרולוגיה והקבלה,הסדנה מיועדת לאנשים המתעניינים בנושא ולהורים טריים אשר מעוניינים לקבל כלים בסיסיים, פרקטיים ותכליתיים, אשר יסייעו להם בחייהם הפרטיים וייקלו עליהם בצמתי קבלת החלטות. שלך.


לומדים את משמעות השמות ברמה גבוהה וייחודית. . .
שם האדם
מכיל ידע רב לאבחון מבנה אישיותך ולהיוועצות וקבלת החלטות חשובות בדרכי החיים. ניתן לקבל ידע רב זה על ידי השתתפות בפגישה אישית בקליניקה בכרמיאל, הרצאות, קורסים,סדנאות,בשתלמויות כנסים,סמינרים וימי עיון.


למעוניינים במאמרים בנושא מדריך לשמות?
הירשמו עכשיו ותקבלו את המאמרים החדשים הורוסקופ טיפים ועוד ישירות לתיבה שלך.
להצטרפות לחץ כאן...


 מרכזי לימוד באזורים בהם מזל מרצה ומלמדת בארץ ובחו"ל; 
חיפה  * כרמיאל  * יישובי משגב  * כפר ורדים * חצור הגלילית  ברוקלין, ארה"ב  טורונטו, קנדה 


למידע נוסף ולהרשמה ללימודים בנושא » בחירת שמות: צור קשר כאן...
להשתתפות כמתנדב/ת לעבודת תזה ומחקר בקבוצות הלימוד: צור קשר כאן 
בנימה אישית | אודות מזל | מאמרים| הורוסקופ | טפסים וסילבוס | גלריית תמונות | מאגרי מידע | תוכנת נומרולוגיה | רשימת תפוצה | קורסים והשתלמויות | הרצאות וסדנאות | סופר ויז'ין אסטרולוגיה | נומרולוגיה כירולוגיה | קלפי טארוט בחירת שמות רזי האותיות | הורוסקופ שבועי |
הורוסקופ יומי | הנחיית קבוצות ופרזנטציה  | הנחיית קבוצות טיפוליות אבחון מפות לידה אימון טיפולי זוגי  ייעוץ והכוונה צור קשר
  

      
         לבחירתכם מרכזי לימוד באזורים בהם אני מרצה ומלמדת בארץ ובחו"ל; 
תל אביב * חיפה * כרמיאל * יישובי משגב  * כפר ורדים * חצור הגלילית  *ברוקלין, ארה"ב * טורונטו, קנדה    

© החומר המובא באתר זה הינו קניינה הרוחני של מזל אהרוני מ- 1995 וכל הזכויות באתר שמורות.
אין להעתיק, לשכפל להפיץ או לעשות שימוש מסחרי בתוכן האתר ללא אישור בכתב.

Powered by Artvision | Truppo Websites