הנחייה בדמיון מודרך ו-N.L.P

 N.L.P – מסע מרתק לנבכי הפנימיות בדרך להגשמה

 

דמיון מודרך 

(Neuro Linguistic Programming - מודל לתקשורת בין אישית ותוך אישית)

מודל שנוצר מתוך דגם של הצלחה ממוקד מטרה. הנחייה בדמיון מודרך מאפשר להשיג גמישות התנהגותית ומחשבתית הגורמת לשינוי המצב הרגשי. NLP בשמו העברי נל"פ- מהווה אינטגרציה של שלושה מדעים: המוח, ההתנהגות והשפה. הגישה מיושמת באמצעות אוסף של טכניקות ומיומנויות הפועלות על המודע ואתת-מודע על מנת לבצע שינויים בכל הרמות – חשיבה, רגש והתנהגות.ה- N.L.P , בונה ארגז כלים יישומי בטיפול בהנחיה ובאימון,   מסייע לפרט להגיע לצמיחה, מודעות ומצוינות אישית, בכל עיסוק בתחומי החיים, הכולל תקשורת בין אישית: מכירות, משא ומתן, הוראה וכדומה.  

 

השיטה  פותחה בתחילת שנות השבעים על ידי ד"ר  ריצ'ארד  בנדלר (סטודנט למתמטיקה באותה תקופה) ופרופסור  ג'ון  גרינדר  (מרצה לבלשנות). המודל מתאר דרכים שבהן אדם יכול להשתמש  בתקשורת המילולית והבלתי מילולית שלו בכדי ליצור שינוי בתבניות החשיבה שלו או של  אדם אחר .

בעזרת המודל ניתן  להבין את התהליכים המתרחשים אצל המאובחן, המתאמן, המטופל, הלקוח, השותף העסקי, הכפיף וכדומה.

 

ה- N.L.P  הינה שיטה בה משולבות טכניקות  הירגעות  והרפיה, המסייעת להתגבר על קשיים בדרך להשגת מטרות אישיות. כנגזר משמה, השיטה משתמשת בדמיון בכדי להציף באופן אסוציאטיבי מחשבות ולתרגל את שליטת המוח על תפקודים גופניים ונפשיים.  

תוכנית ההנחיה  בשיטת N.L.P  היא למעשה מסע לנבכי תת המודע של המטופל תוך ידיעה כי רק כאשר יבין מה מפעיל אותו, מהם הגורמים לדפוסי מחשבתו והתנהגותו, יוכל לגעת בהם ולתקנם ובכך תיפתח בפניו הדרך להגשמה עצמית  ולהשגת יעדים שבעבר התקשה להשיגם. על ידי הנחיה מתאימה יכול כל אדם  להיעזר בתת המודע בכדי להתגבר על חששות פחד קהל ומשברים אישיים ומשפחתיים, לשנות דפוסי חשיבה והתנהגות, לחזק את דימוי הגוף ולפתור קושי רגשי,בריאותי או נפשי.

 

מהן ראשי התיבות של NLP ?

- Neuro  זהו החלק הפיסיולוגי, הנוירולוגי, כל מה שקורה בגוף ובמוח. המערכת  העצבית של  המוח  מייצגת את ה"מסננת" החושית דרכה נכנס המידע למוח של האדם.

-  - Linguistic זהו החלק של השפה,  המחשבות והתקשורת המילולית, אשר באמצעותה  האדם יכול לבטא את תפיסת המציאות שנקלטה במוחו, מחשבות ותחושות, האופן בו כל אלה משפיעים עליו לחשוב ולהרגיש ביחס לאחרים ולעצמו.

- Programming זה החלק של ה"תכנות", התנהגות ותגובה אשר מתרגמת את החוויה הפנימית של האדם (רגש, מחשבה, תחושה) לפעולות ולתקשורת הבין אישית והתוך אישית.  חלק זה כולל דפוסי התנהגות, הרגלים, דפוסי חשיבה ועוד...

 

- N.L.P איך זה עובד ?

טכניקת N.L.Pנעזרת בדמיון ככלי טיפול המאפשר שינוי במצב גופני או נפשי, בזכות ההבנה כי המוח מגיב באופן דומה לאירוע מציאותי או דמיוני. כך, בעזרת טכניקות הדמיה והרפיה מצליח המטופל לחדור לעולמו הפנימי ולחפש את הדרך לשינוי ולריפוי.
בעזרת הדמיון המודרך אפשר לחזור אל העבר ולשחזר זיכרונות, להתמקד בהווה ולשנות הרגלים, או לדמיין את העתיד באופן הרצוי למונחה.

 

מהו דמיון מודרך להרפיה?

בעת הרפיה נפתחת בפני המטופל הזדמנות לחשוף את עולמו הפנימי באופן ממוקד ועמוק.

בנוסף, דמיון מודרך להרפיה מאפשר מיקוד המחשבות בכיוון מסוים. פועל יוצא מכך – חסמים, כמו ביקורתיות, מתבטלים, השיפוט העצמי מתמתן וכך ניתן להעמיק לתוך תת המודע והעולם הפנימי האישי ולגעת ביסודות הנפש ובגורמים הפנימיים האחראים לתהליכים נפשיים.  התהליך יפתח בפני האדם הזדמנות לבחון מחדש את דפוסי ההתקשרות שלו  עם אנשים ולבחור דפוסים חדשים, בהתאם.

אימון  טיפולי לצמיחה 

אימון המקדם את המתאמן לעבר מטרותיו, עוסק פחות בעבר ויותר בהווה, במטרה לשפר את יכולותיו באופן מעשי ולהגיע להגשמה עצמית ומצוינות בעתיד.

אימון טיפולי אישי לקריירה

אימון לפיתוח קריירה– התקדמות במקום העבודה תלויה ביכולות שמעבר לאיכות ולכישורים מקצועיים. אימון טיפולי מסייע לשפר את יכולות ניהול הקריירה ולהביא להתקדמות והצלחה. האימון מיועד למי שחש כי המקצוענות, החריצות וההצלחה באים על חשבון האישי והמשפחתי או להפך, ומעוניין לשלב באופן יעיל, מאוזן ומספק בין מטרות אישיות ועסקיות.


N.L.P   יסייע לכל אדם להשיג את היעדים הבאים:  

·         חיזוק וטיפוח הביטחון והערך העצמי

·         שינוי הרגלים המקשים על התפקוד היומיומי

·         פתרון בעיות בהורות וזוגיות

·         התמודדות עם מצבי משבר ושכול

·         סגירת מעגלים פתוחים מהעבר

·         טיפול במתחים ופחדים

·         טיפול במגוון של סימפטומים ומחלות פסיכוסומאטיות

·         ריפוי מטראומות

·         שינוי הרגלים: הפסקת עישון, הרגלי אכילה, התמכרויות

·         שינוי מקצועי

·         טיפוח מערכות יחסים בריאות

·         פוריות, הריון ולידה

 

 להצטרפות לרשימת התפוצה:
לקבלת מאמרים חדשים הנצפים ביותר, הורוסקופ טיפים ועוד ישירות לתיבה שלך:  
להצטרפות לחץ כאן....

 

לתיאום פגישה אישית:
לאבחון וייעוץ אסטרולוגי ונומרולוגי, או/ לאימון טיפול והנחייה מודרכת צרו קשר כאן ... 

 

 


 

 
בנימה אישית | אודות מזל | מאמרים| הורוסקופ | טפסים וסילבוס | גלריית תמונות | מאגרי מידע | תוכנת נומרולוגיה | רשימת תפוצה | קורסים והשתלמויות | הרצאות וסדנאות | סופר ויז'ין אסטרולוגיה | נומרולוגיה כירולוגיה | קלפי טארוט בחירת שמות רזי האותיות | הורוסקופ שבועי |
הורוסקופ יומי | הנחיית קבוצות ופרזנטציה  | הנחיית קבוצות טיפוליות אבחון מפות לידה אימון טיפולי זוגי  ייעוץ והכוונה צור קשר
  

      
         לבחירתכם מרכזי לימוד באזורים בהם אני מרצה ומלמדת בארץ ובחו"ל; 
תל אביב * חיפה * כרמיאל * יישובי משגב  * כפר ורדים * חצור הגלילית  *ברוקלין, ארה"ב * טורונטו, קנדה    

© החומר המובא באתר זה הינו קניינה הרוחני של מזל אהרוני מ- 1995 וכל הזכויות באתר שמורות.
אין להעתיק, לשכפל להפיץ או לעשות שימוש מסחרי בתוכן האתר ללא אישור בכתב.

Powered by Artvision | Truppo Websites